در حال بارگذاری ...
 • رُویِ صَــحنِــه

   
 • با شعار: با هم نمایش ایرانی ببینیم

  اولین تیزر تماشاخانه سنگلج رونمایی شد

  نخستین تیزر تماشاخانه سنگلج با شعار باهم نمایش ایرانی ببینیم و صدای آواز استاد عزت الهل انتظامی و استاد علی نصیریان رونمایی شد. این تیزر با استفاده از صدای آواز عزت الله انتظامی در فیلم مینای شهر خاموش و صدای آواز علی نصیریان در یکی از نمایش های قدیمی ایشان در نقش سیاه، ساخته شده است.

  تماشاخانه سنگلج از قدیمی ترین تماشاخانه های تهران محسوب می شود. که تاسیس آن به سال 1344 و همزمان با برگزاری نخستین جشنواره نمایش های ایرانی بر می گردد. از اولین کارگردانانی که آثارشان در این تماشاخانه به روی صحنه رفت می توان به عزت الله انتظامی، علی نصیریان، جعفر والی، داوود رشیدی، بهرام بیضایی، عباس جوانمرد و رکن الدین خسروی اشاره کرد.

  تماشاخانه سنگلج هم اکنون با مدیریت پریسا مقتدی پذیرای پروژه ها و تولید گروه های تئاتر نمایش ایرانی است. این تماشاخانه واقع در خیابان وحدت اسلامی، ضلع جنوبی پارک شهر، خیابان بهشت، هر روز به جز شنبه ها میزبان مخاطبان نمایش ایرانی می‌باشد.

  گفتنی است موسسیقی این تیزر از آلبوم در چشم باد اثر استاد حسین علیزاده است.

  علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره های 02155630871 و 02155625444 تماس بگیرند.
  مطالب مرتبط

  یادداشت پریسا مقتدی به بهانه‌ی ۵۳ سالگی تماشاخانه‌ی سنگلج

  یادداشت پریسا مقتدی به بهانه‌ی ۵۳ سالگی تماشاخانه‌ی سنگلج

  هجدهم مهرماه پنجاه و سومین سالگرد تاسیس تماشاخانه سنگلج است، به همین مناسبت، پریسا مقتدی (مدیر تماشاخانه‌ی سنگلج) در یادداشتی مطالبه‌ی طرح توسعه و گسترش تماشاخانه‌ی سنگلج از شهرداری تهران را از اولویت‌های خود دانست.

  |

  عکس خانوادگی با حضور مدیر کل هنرهای نمایشی افتتاح شد

اثر محمود استاد محمد در تماشاخانه سنگلج
  عکس خانوادگی با حضور مدیر کل هنرهای نمایشی افتتاح شد

  اثر محمود استاد محمد در تماشاخانه سنگلج

  یک‌شنبه 21 خردادماه آیین شب‌چراغ نمایش "عکس خانوادگی" نوشته محمود استادمحمد و با کارگردانی رضا بهرامی با حضور مخاطبان و جمعی از هنرمندان در لابی تماشاخانه سنگلج، برگزار شد.

  |

  واپسین اجرای حسین کیانی در سنگلج

میرغضب در سنگلج
  واپسین اجرای حسین کیانی در سنگلج

  میرغضب در سنگلج

  نمایش چشم به راه میرغضب به نویسندگی و کارگردانی حسین کیانی، از 22 خرداد هر شب ساعت 20:30 در تماشاخانه سنگلج به روی صحنه می رود. علی سلیمانی، مجید رحمتی، سیروس همتی، وحید نفر و سهیل ملکی بازیگران این نمایش هستند.

  |

  نظرات کاربران