در حال بارگذاری ...
 • رُویِ صَــحنِــه

   
 • «بیله دیگ، بیله چغندر» در سنگلج اجرا می‌شود

  نمایش «بیله دیگ، بیله چغندر» به نویسندگی داوود فتحعلی‌بیگی و کارگردانی منیژه داوری از پنجشنبه، ۵ اردیبهشت‌ماه در تماشاخانه سنگلج اجرا می‌شود.

  نمایش «بیله دیگ، بیله چغندر» با حضور داوود فتحعلی‌بیگی و فاطمه گودرزی به عنوان مهمانان افتتاحیه، روز پنجشنبه ۵ اردیبهشت اجراهای خود را در تماشاخانه سنگلج آغاز می‌کند.

  منیژه داوری کارگردان این نمایش درباره انتخاب و اجرای متن «بیله دیگ، بیله چغندر» گفت: نمایش بیله دیگ، بیله چغندر از ضرب‌المثل‌های قدیمی و بیش‌تر میان آذری‌زبان‌ها مرسوم است. ما این ضرب‌المثل را در قالب نمایش سنتی با اجرایی خاص و ساختاری منحصرد به‌ فرد روی صحنه آورده‌ایم که گویای بازی‌ها و تیپ‌های مختلف نمایش ایرانی است.

  داوری درباره‌ تاثیر این گونه‌ نمایشی بیان کرد: چنین نمایش‌هایی با وجودِ شادی‌آوربودن، نکته و پیام‌های ارزنده‌ای ارائه می‌دهند و به شکلی زیبا مسائل و مشکلات جامعه را بیان کرده و گاهی نیز راه‌گشا هستند. نمایش‌هایی از این دست، نشان‌گر غنی‌بودن فرهنگ و تمدن ماست که باید به آن افتخار بکنیم.

  امیرحسین انصافی، محسن قصری، امیرمحمد انصافی، کوروش رخشنده‌پی، الهه پورجمشید، آساره هداوند و امیر پارسی در این اثر نمایشی به ایفای نقش می‌پردازند.

  دیگر عوامل نمایش عبارتند از کوروش رخشنده‌پی دستیار کارگردان، علی جباری و پیام رضایی موسیقی، عاطفه داوری منشی صحنه، مهسا زمانی طراح پوستر و بروشور، صغرا مهرنیا لباس، امیرحسن جعفرپور دستیار صحنه، حسن داوری دکور، احمدرضا حجارزاده روابط‌عمومی و سمانه استاد دستیار روابط‌عمومی.

  علاقه‌مندان به تماشای نمایش «بیله دیگ، بیله چغندر» می‌توانند از روز ۵ اردیبهشت، هر روز غیر از شنبه‌ها ساعت ۲۰:۳۰ در تماشاخانه سنگلج از این نمایش کمدی دیدن کنند.
  نظرات کاربران